خبرگزاری ناب نیوز
5 فوریه 2017
خبرگزاری رسا
5 فوریه 2017

نشست امنيت در فضاي مجازي برگزار شد

نشست امنيت در فضاي مجازي پيرامون امنيت در فضاي مجازي يكشنبه 15 آذر ماه با هدف آشنايي دانشجويان با فضاي مجازي، با حضور مهندس ضابط، به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبري در تالار شهيد بهشتي دانشگاه قم برگزار شد.

جناب آقاي مهندس ضابط در اين نشست، گوگل و تمام خدمات گوگل از جمله موتور جستجو ،گوگل map و … را مورد بررسي قرار دادو بيان داشت كهگوگل مي تواند كاربر خود را نيز تشخيص چهره كند.

وي افزود: google stret گذر زمان در يك خيابان را نيز مي تواند نشان دهد و سيستم عامل اندرويد مخصوص شركت گوگل است و تا زماني كه ما به اين سيستم مجهز هستيم  و از گوشي هاي هوشمند و سايت ها و شبكه هاي اجتماعي خارجي از جمله اينستا گرام، تلگرام و… استفاده ميكنيم تمام چت ها، ويديوها عكس ها و تمام اطلاعات ما در اختيار سازندگان اين برنامه ها كه صهيونيست ها هستند قرار ميگيرد و آن ها از اين طريق شخصيت و علايق استفاده كنندگان را بررسي و از اين اطلاعات در جهت تخريب فرهنگ و افكار و عقايد آنان به كار مي گيرند و اين چنين است كه ذره ذره فرهنگ خود را تحميل مي كند.

وي ادامه داد: حال از طريق ماهواره ها اين فضا عادي جلوه گر شده و افراد در فضاي مجازي بدون هيچ شناختي شخصي ترين تصاوير و اطلاعات خود را در دسترس محققان قرار ميدهند و جنگ نرم به مراتب از جنگ سرد براي آنان بهتر است چون در جنگ سرد به ازاي هر نفري كه ميكشي يك نفر كشته ميشود و اين به نفع نيست. در صورتي كه جنگ نرم افكار و عقايد افراد را تخريب مي كند و باعث مي شود خود افراد ديگران را به آن راهي كه آنان مي خواهند بكشانند.

ايشان از مصداق هاي جنگ نرم را از بين بردن روحيه ي خود باوري و توليد ايراني دانست و افزود: با همه ي اين تفاسير جوانان بايد از خود بپرسند كه چرا ما با وجود تحريم انواع گوشي هاي اندرويد را در دسترس داريم.

در ادامه اين نشست، ايشان در رابطه با سوالي در خصوص صفحه هاي متعلق به رهبر و سران كشور، اظهار داشت: اين صفحه ها متعلق به آن ها نيست و افراد ديگري به اسم آن ها كار مي كنند، ضمن اين كه رهبر شوراي عالي فضاي مجازي را براي نظارت و برنامه ريزي تشكيل داده اند كه در 10 محور فعاليت مي كند.

 
دانشگاه قم نشست امنيت در فضاي مجازي برگزار شد