حضور مسئولان موسسه طوسی در مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان البرز
26 آوریل 2017
بر پایی غرفه سواد رسانه در مصلی نماز جمعه+عکس
28 آوریل 2017

جایگزین سایتها و شبکه های اجتماعی پر طرفدار خارجی و صهیونیستی

مهندس ضابط رئیس موسسه طوسی :

چند کلامی در ارتباط با پوستر جایگزین‌های ایرانی سرویس‌های خارجی

این لیست فقط جهت اطلاع ایرانیان عزیز تولید شده است و معرفی سرویس‌های ایرانی الزاماً به منزله تأیید آن‌ها و اعلام برتری آن‌ها نسبتاً به نمونه‌های مشابه خارجی نیست.

لیکن معتقدم که برخی سرویس‌های جایگزین ایرانی، با وجود کیفیت پایین تر نسبت به مشابه خارجی خودش، ولی مزایایی دارند که باعث می شود به استفاده از آن‌ها ترغیب شوم.

مثلاً در سرویس‌های داخلی کنترل و نظارت وجود دارد؛ پس اگر فرزندم در موتور جستجوی ایرانی مشغول گشت و گذار باشد، خیالم راحت‌تر است.

ولی خودم، برای کارهای تحقیقی مهم‌تر و سنگین‌تر، ناگزیرم که از موتور جستجوی گوگل استفاده کنم. چرا که در مشابه‌های خارجی گوگل هم، هیچ موتور جستجویی به پای گوگل نمی‌رسد.

یا مثلاً، با سرویس ایمیل ایرانی چاپار، خیلی وقت است که کار می‌کنم و تمام نیازهای من را برای مدیریت ایمیل‌هایم برآورده می‌کند و واقعاً نیازی به معادل خارجی‌اش احساس نمی‌کنم.

ولی شاید برای شخصی که قابلیت‌های خاصی نیاز دارد، جیمیل و یاهومیل و غیره نیاز باشد.

حتی برخی وقت‌ها، سرویس‌های ایرانی، در برخی امکانات، بهتر از خارجی‌ها عمل می کنند.

مثلاً سرویس پیام‌رسان سروش، خلاقیتی در کانال‌هایش دارد که تلگرام هم ندارد؛ کانال‌های تلگرام یک ارتباط کاملاً یکطرفه را ایجاد می‌کند که برای شسته رفته بودن مطالب خوب است؛ ولی با اساس شبکه اجتماعی در تعارض است. در حالیکه در سروش، همه مخاطبین، در کانال‌های سروش هم می‌توانند مطلب بفرستند، ولی فقط مدیر می‌تواند ببیند و اگر خوشش آمد در گروه منتشر می‌کند. بنابراین مدیر کانال می تواند بازخورد هر مطلبی را هم بگیرد و مطالب کانال هم شسته رفته باشد.

جایگزین ایرانی شبکه های خارجی

چند نکته در ارتباط با پوستر جایگزین‌های ایرانی سرویس‌های خارجی

این لیست، شروع کار ما برای معرفی سرویس‌های جایگزین ایرانی، در جهت حمایت از تولید داخلی است. قدم‌های بعدی در راه است و شما نیز می‌توانید به هر شکلی، ما را در این مسیر یاری بفرمایید.

امکان دارد شما هم پیشنهاداتی برای بهتر شدن این طرح داشته باشید و نمونه‌هایی از سرویس‌ها را به ما معرفی کنید که فراموش کرده‌ایم در طرح بکار ببریم.

امکان دارد بتوانید کیفیت طراحی و نوع پیاده‌سازی این طرح، و طرح‌های آینده را بالا برده و یا به شکل‌های دیگر رسانه ای کرده و در این موضوع، با ما همکاری داشته باشید.

امکان دارد بتوانید در توزیع و انتشار این طرح، چه در محیط‌های عمومی جامعه و چه در فضای مجازی ما را یاری کنید.

امکان دارد بتوانید در هزینه‌های تولید و انتشار این کار، نذر فرهنگی کنید.

برای تمام این موارد، یا دیگر موارد، منتظر ارتباط شما با موسسه خواجه نصیرالدین طوسی به یکی از روش های زیر هستیم:

مراجعه حضوری: قم، خ دورشهر 30، فرعی 14، پ 17

تماس تلفنی: 02537748951

آدرس سایت اینترنتی: tusi.ir