خبرگزاری بین المللی قرآن
5 فوریه 2017
پایگاه خبری جامعه المصطفی العالمیه
5 فوریه 2017

مسابقه حفظ و قرائت قرآن با داوری نرم افزار «سروش ايمان» برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) مصطفی ضابط، مدير بخش مسابقات رسانه‌های ديجيتال اظهار كرد: امسال حدود 19 مسابقه در بخش مركزی و بالغ بر 20 مسابقه در بخش‌های ديگر نمايشگاه رسانه‌های ديجيتال مسابقه برگزار خواهد شد.
وی فزود: مسابقه «بهترين ايده‌ها» در حوزه رسانه‌های ديجيتال از جمله مسابقات بخش مركزی است و برای نخستين‌بار بخش نقاشی ديجيتال با قلم جادوئی و رنگ‌آميزی كاريكاتورهای ديجيتالی نيز راه‌اندازی شده است كه بخشی از آن به نقاشی و طراحی روی سی‌دی اختصاص دارد.
ضابط عنوان كرد: مسابقه‌ای نيز ويژه خانواده‌ها طراحی شده كه در آن والدين به شرح‌نويسی در كاريكاتورهای رسانه‌های ديجيتال می‌پردازند. همچنين مسابقه‌ای با عنوان «خواندن كدهای 01(ديجيتال)» با رويكرد آموزشی، اطلاعات مناسبی را به مخاطبان ارائه می‌كند، به نحوی كه در زمان برگزاری مسابقه كدهای «01» ذخيره شده و با دفترچه راهنمايی كه اختيار شركت‌كنندگان است، می‌‌توانند كدها را بخوانند.
وی همچنين به برگزاری مسابقات ويژه كودكان اشاره كرد و گفت: در نماشگاه پنجم رسانه‌های ديجيتال، مسابقه خلاقيت با خميربازی و ساخت قطعات رايانه‌ا‌‌ی طراحی شده تا با آموزش به كودكان، قطعات سخت‌افزاری كامپيوتری با خمير‌بازی ساخته شود، همچنين در پنجمين دوره از برگزاری جشنواره و نمايشگاه رسانه‌های ديجيتال مسابقه بهترين عكس برگزار خواهد شد.
مدير بخش مسابقات نمايشگاه رسانه‌های ديجيتال خاطرنشان كرد: مسابقه حفظ و قرائت قرآن كريم نيز در اين دوره از برپايی نمايشگاه طراحی شده است كه در آن نرم‌افزار هوشمند «سروش ايمان» تلاوت‌های خوانده شده را بررسی می‌كند و به بهترين قرائت‌، جايزه‌ای اهداء می‌شود.
وی تصريح كرد: مسابقه‌ای با عنوان پازل يا به عبارتی ساخت لغات با كيوسك ديجيتال نيز كه در قاب عكس مغناطيسی طراحی شده، برگزار خواهد شد. همچنين مسابقه ساخت بازی‌های ساده رايا‌نه‌ای بعد از آموزش، با هدف افزايش اعتماد‌به‌نفس و خودباوری كودكان و نوجوانان از ديگر مسابقات نمايشگاه رسانه‌های ديجيتال است.
ضابط در ادامه مسابقه بهترين تم نرم‌افزار موبايل، هنرهای ديجيتال، ساخت انيميشن و نقاشی را از ديگر آموزش‌های موجود در نمايشگاه رسانه‌های ديجيتال به بازديدكنندگان علاقه‌مند دانست و در پايان سخنان خود درباره چگونگی اهداء جايزه به شركت كنندگان، گفت: هر روز به قيد قرعه يك دستگاه قاب عكس ديجيتال، دو فلش‌مموری 8 گيگ و انواع نرم‌افزارهای آموزشی، فرهنگی، هنری و تاريخی به برندگان اين رقابت‌ها اهداء می‌شود.
مدير بخش مسابقات نمايشگاه رسانه‌های ديجيتال خاطرنشان كرد: همچنين به عموم بازديدكنندگان جوايزی به عنوان يادگاری از پنجمين جشنواره و نمايشگاه بين‌المللی رسانه‌های ديجيتال اهداء و در پايان برگزاری نمايشگاه يك نوت‌بوك به قيد قرعه به برندگان برخی از مسابقات داده خواهد شد.

 
مسابقه حفظ و قرائت قرآن با داوری نرم-افزار «سروش ايمان» برگزار می-شود