خبرگزاری رسا
5 فوریه 2017
سازمان بسیج دانشجویی
6 فوریه 2017

سومین همایش آسیب شناسی بازی های رایانه ای

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، سومین همایش آسیب شناسی بازی­های رایانه ای عصر دوشنبه 25 خردادماه در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد و در ابتدای این مراسم مصطفی ضابط، مدیر مؤسسه خواجه نصیر الدین طوسی به ارائه محورهای آسیب رسان بازی­های رایانه­ای پرداخت و خاطرنشان کرد: محورهای آسیب رسان این بازی­ها شامل توجیه جنگ قبل از وقوع آن، اسلام ستیزی و شرطی سازی مخاطب، افزایش روحیه خشونت و پرخاشگری، اشاعه فحشا و بلوغ زودرس و اعتیاد و کم تحرکی مخاطبان می­شود.

کارشناس جبهه رسانه فرهنگی انقلاب اسلامی درباره اولین محور آسیب های بازی های رایانه­ای اظهار داشت: آمریکا و سازنده بازی های کامپیوتری قبل از راه اندازی جنگی در کشوری، با ساختن بازی کامپیوتری و فیلمی آن جنگی را که قرار است در آینده به راه بیندازد، توجیه کرده و بعد اقدام به آن جنگ می­­کنند.

 

نباید از صنعت بازی­های کامپیوتری غافل شویم

ضابط درباره اهمیت صنعت بازی های رایانه ای و پرداختن به آن گفت: صنعت بازی کامپیوتری قطعا در آینده رشدی خواهد داشت که در آینده از غافل بودن از این صنعت پشیمان خواهیم شد؛ این صنعت ارزش آن را دارد که به آن بها دهیم؛ چه جای کار دارد که روی این صنعت کار کنیم؛ صنعت بازی­های رایانه­ای در آمریکا به عنوان دومین صنعت پول ساز آمریکا است و سومین صنعت پول ساز دنیا است.

 

حکم رهبر معظم انقلاب درباره استفاده از شبکه های اجتماعی

وی با اشاره به حکم رهبر معظم انقلاب درباره استفاده از شبکه­های اجتماعی، اظهار داشت: با این همه قدرتی که در زمینه شبکه­های اجتماعی دارند و کار می­کنند، خود ما به این شرکت­ها کمک کنیم؛ طبق حکم رهبر معظم انقلاب اگر ورود به نرم افزار یا داشتن اکانت در آن نرم افزار به ان شرکت کمک کند و آن شرکت دشمن مسلمانان باشد، قطع چنین حرام است؛ این مسلم است که اسرائیل و آمریکا دشمنان مسلمانان هستند و در سراسر دنیا دارد انسان ها و بچه های مظلوم را شهید می­کند.

در ادامه این همایش حجت­الاسلام فرودحد، مدیر رسانه­ای حوزه علمیه قم با اشاره به سخن یکی از سیاستمداران خارجی تصریح کرد: یکی از سیاستمداران خارجی گفته بود با این شرایطی که امروز ایران در دنیا دارد، باید فکر حمله نظامی به ایران را از سر بیرون کرد و ایشان طرح دلتا را طراحی می­کند؛ سه بعد در دلتای خود علیه ایران به کار ببرید و به نتیجه می­رسید؛ یکی اینکه نا به سامانی­های داخلی ایجاد کنید.

وی افزود: دومین بعد دلتای سیاستمدار خارجی علیه ایران این بود که آنها را تحریم کنیم و سوم این­که آنها را به سمت نبرد رسانه­ای بکشانید؛ طبق آماری که سال گذشته داده شد 20 میلیون جوان روزانه دو ساعت به بازی­های رایانه­ای می­پردازند؛ یعنی پایان این بحث باید به دکترین ما کشیده شود و باید نخبگان کشور در این باره صحبت کنند.

 

دشمنان با جاسوسی از گوشی های همراه ضائقه سازی می کنند

فرودحد درباره شبکه های اجتماعی یادآور شد: در شبکه­های اجتماعی که امروز به عنوان مثال 11 میلیون ایرانی در حال استفاده است؛ با اطلاعاتی که از گوشی ها جاسوسی می­شود و دریافت می­کنند، ضائقه سازی می­کنند و این ساپورت پوششی ها و جراحی پلاستیک ها ثمره همین ضائقه سازی ها است.

مدیر رسانه­ای حوزه علمیه قم در پایان یادآور شد: والدین باید الگوی فرزندان خود باشند و درصورتی که خودشان را مدیریت نکنند، نخواهند توانست الگوی خوبی برای فرزندان خود باشند؛ باید شروع تغییر از خود والدین باشد.

در این مراسم سید مهدی دبستانی به نماینده قضایی مرکز مطالعات مجازی سراج حضور یافت درباره اولین جشنواره محتوایی بازی های دیجیتال و انیمیشن بازی نگار نکاتی را ارائه و خبر از راه اندازی مجمع بازی یاران داد.

این همایش به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم، سازمان بسیج رسانه، مؤسسه فرهنگی دیجیتال نجات، مؤسسه فرهنگی هنری خواجه نصیرالدین طوسی و بانک مهر اقتصاد برگزار شد.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم از فعالان حوزه محتوایی تولید بازی رایانه ­ای تقدیر شد.

 
خبرگزاری رسا سومین همایش آسیب شناسی بازی-های رایانه-ای