هیات رزمندگان اسلام
6 فوریه 2017
خبرگزاری رسا
6 فوریه 2017

ناامنی از معضلات بزرگ شبکه های اجتماعی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، مصطفی ضابط فعال فرهنگی در زمینه رسانه در جلسه پایانی سلسله نشست‌های علمی کاربردی تبلیغ چهره به چهره بشیران جوان با اشاره به مشکلات فیلم‌ها و انیمیشن‌ها غربی در جامعه گفت: مسلمان محوری هالیودی که در جهان در حال گسترش است در این زمان در کشور ما از طریق سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود و فقط سانسور در زمینه‌های اخلاقی شکل می‌گیرد.

 

وی به فیلم American Sniper2015 اشاره کرد و گفت: این فیلم و داستانی که به صورت کتاب شده است جزو پرفروش‌ترین فیلم‌ها بوده و فیلمی است که مقام معظم رهبری آن را نقد کرده است.

 

ضابط به تدافعی عمل کردن در نقدها اشاره کرد و گفت: ما در زمینه‌های فیلم‌های غربی نباید فقط نقد کنیم بلکه باید ایجابی عمل کنیم و در کنار نقد فیلم به سوی تولید آثار فاخر جهانی با شاخصه‌های اسلامی برویم.

 

وی به آمار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سن بازی‌کنندگان کشور اشاره کرد و یادآور شد: میانگین سن بازی کنندگان در ایران از 17 سال است اما در آمریکا میانگین سن بازی 30 است این خیلی بحث مهمی به شمار می‌رود و این یکی از رسانه‌های پرمخاطب ‌در دنیا است.

 

فعال فرهنگی به بازی GTI و آثار مخرب آن در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: هر فیلم سینمایی به طور میانگین هفتاد صفحه دیالوگ دارد اما بازی GTI، هفتصد صفحه دیالوگ دارد چیزی بالغ بر 50 درصد از میانگین یک فیلم و تمام شدنی هم نیست و آثار مخرب بسیاری را در اذهان کودکان و جوانان می‌گذارد.

 

وی به ناامنی اطلاعاتی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: اطلاعات و برنامه‌ها در شبکه‌های اجتماعی بیگانه، رایگان در اختیار مخاطبان قرار داده می‌شود اما برای برقراری ارتباط با سرویس مخابراتی چقدر هزینه باید پرداخت شود و این دلیل بر استفاده از اطلاعات شخصی در فضای مجازی در شبکه های غربی است.

 

ضابط به خطرات شبکه‌های مجازی اشاره کرد و گفت: درآینده و چه بسا در این زمان بسیاری از مسؤولان به وسیله این گوشی‌ها اخاذی می شوند و به دست دشمن بهانه می‌دهند و این عیب و خطر بزرگ شبکه‌های اجتماعی است.

 
خبرگزاری رسا ناامنی از معظلات بزرگ شبکه-های اجتماعی است