تبریک عید مبعث به سبک بازی سرای اکسیر

تونل آخر الزمان در جمکران
17 مارس 2018
برای اولین بار در جهان! آموزش سواد بازی در گیم نت
20 آوریل 2018

به گزارش روابط عمومی موسسه خواجه نصیرالدین طوسی در اقدامی جالب و منحصر به فرد، مدیران بازی سرای (گیم نت) اکسیر با هدیه ای، همسایگان این بازی سرا را شگفت زده کردند…

بازی سرای اکسیر4
در سالروز مبعث پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) تیم اجرایی بازی سرای اکسیر، با تهیه یک شاخه گل و نامه ای به والدین همسایگان این بازی سرا بعثت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) را به آنان تبریک گفت.

بازی سرای اکسیر3

مهندس مصطفی ضابط، مدیرعامل موسسه خواجه نصیرالدین طوسی، در نامه ای خطاب به والدین ضمن تبریک ایام عید به بیان هدف بازی سرای پاک و وجه تمایز آن با گیم نت ها پرداخت.

بازی سرای اکسیر2

متن این نامه بدین شرح است:

نامه ای برای والدین؛ برای اینکه بدانید در بازی سرای اکسیر چه می گذرد؟

با سلام
پدر و مادر عزیز
همه ما دغدغه فرزندانمان را داریم و دوست داریم به بهترین شکل، تربیت بشوند.
امروز، والدین جدیدی به اسم رسانه ها نیز، بچه های ما را تربیت کرده و به آن ها خط و الگو می دهند.

در کنار تمام آسیب ها، رسانه، فرصت های جدید و بی نظیری نیز برای ما فراهم آورده است.
حال سئوال این است که آسیب های رسانه بیشتر است یا فرصت های آن؟
من می گویم که اگر فرصت های رسانه را بشناسیم و درست و مدیریت شده از آن استفاده کنیم، فرصت ها بیشتر می شود و اگر بدون آگاهی و بی رویه استفاده کنیم، تهدیدها و آسیب هایش بیشتر می شود.

ما در موسسه طوسی (tusi.ir)، تلاش داریم تا به همه اقشار، فرصت های رسانه را آموزش دهیم و افراد جامعه را نسبت به تهدیدها آگاه کنیم تا با استفاده مدیریت شده از رسانه ها، آسیب هایش به حداقل رسیده و بهره وریمان از رسانه به حداکثر برسد. ان شاء الله

به همین منظور، با سرمایه گذاری بخش خصوصی و همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، یک بازی سرای (همان گیم نت) سالم به نام اکسیر راه اندازی کردیم که در آنجا، پذیرای فرزندان شما هستیم.
در این بازی سرا هدف ما ،فقط پر شدن اوقات فراغت با بازی های سالم نیست؛ بلکه تلاش داریم تا بچه ها با ورود به عرصه تولید در صنعت بازی، به این خود باوری برسند که خودشان هم می توانند تولید کننده باشند و از مصرف کنندگی صرف خارج شوند و اقدام به تولید نمایند.

به همین جهت، با یک تیم جوان و متعهد، و با یک شیوه تربیتی خاص و منحصر بفرد، افراد 7 سال به بالا را پذیرا هستیم و برای هر گروه سنی، یک برنامه خاص داریم.

ما معتقدیم همه بچه ها بایستی سواد بازی داشته باشند و به همین خاطر، دوره های مختلف برگزار می کنیم و از بین فراگیران برتر، افرادی را بصورت تخصصی آموزش می دهیم تا خودشان مربی شوند. (در حال حاضر، بیش از ده مربی نوجوان و دو مربی 11 ساله داریم که در مدارس، موضوع سواد بازی را تدریس می کنند!)

در بازی سرا، هر هفته دوره های آموزشی مرتبط با مطالعات بازی (یکی از بهترین رشته های دنیا) و مهارت های رایانه ای (فتوشاپ و تدوین فیلم و جلوه های ویژه و…) برگزار می شود که لازم است شما فرزندانتان را حمایت، تحریک و تشویق کنید تا در دوره ها شرکت کنند.

همچنین می توانید هر زمان که خواستید با ما (09303766450) بصورت تلفنی یا در تمام شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی، در ارتباط باشید و روند پیشرفت فرزندتان را جویا شوید.

نکته مهم: اگر فرزند شما کلاً اهل بازی های رایانه ای نیست، سراغ ما نفرستید… ما میخواهیم آن هایی که درگیر بازی های رایانه ای هستند را هدفمند کنیم… نمی خواهیم آن هایی که اهل بازی نیستند را درگیر کنیم!!!

مصطفی ضابط
مدیر موسسه طوسی

 

 

این بازی سرا هم اکنون در قم، بنیاد، میدان ایثار، پشت فرهنگسرای خانواده، پذیرای فرزندان شماست.

 

خبر افتتاح بازی سرا در سایت:

اولین مجتمع فرهنگی آموزشی تفریحی کشور افتتاح شد!