راه اندازی اولین مجتمع سالم بازی های رایانه ای (گیم نت پاک)

دومین دورهمی اساتید سواد رسانه موسسه طوسی
29 ژانویه 2018
بازتاب خبری فعالیت های موسسه در سایت قسم
31 ژانویه 2018
پوستر گیم نت پاک طوسی

پوستر گیم نت پاک طوسی

\به گزارش روابط عمومی موسسه خواجه نصیرالدین طوسی، اولین “مجتمع سالم بازی های رایانه ای” (گیم نت پاک) توسط این موسسه راه اندازی خواهد شد.

مهندس مصطفی ضابط، مدیرعامل بزرگترین مرکز آموزش سواد رسانه کشور گفت: پس از اجرای ایده گیم نت های پاک در استان قم توسط کارگروه سواد بازی موسسه، این کارگروه پس از جلسات متعدد با کارشناسان حوزه سواد بازی و ماه ها برنامه ریزی طرحنامه جامع “مجتمع سالم بازی های رایانه ای” را تهیه و تدوین کرده است.

مهندس ضابط

وی افزود: این مجتمع با هدف “سرگرم سازی هدفمند” و “بازی آموزیِ (gamification)” کودکان و نوجوانان احداث می گردد و خانواده ها با خیالی آسوده میتوانند فرزندان خود را به این مجتمع بسپارند.

مهندس ضابط ضمن اشاره به آمار تاسف بار مشکلات اخلاقی گیم نت ها در سراسر کشور و نگرانی خانواده ها از آسیب های این فضا گفت: برای این مجتمع، قوانین و اساس نامه اخلاقی (از جمله ممنوعیت بکاربردن الفاظ رکیک، ممنوعیت هرگونه توهین و تمسخر و …) پیش بینی شده است که تمامی نوجوانان موظف به رعایت کامل این نکات تربیتی می باشند و درصورت عدم رعایت از حضور در مجتمع محروم شده و مراتب . این گیم نت تحت نظر مستقیم کارگروه تخصصی سواد بازی موسسه طوسی، با سرپرستی یکی از مربیان و کادری متشکل از افراد مورد تائید اداره می شود.

ایشان در پاسخ به این سوال که امتیاز این گیم نت نسبت به سایر گیم نت های موجود چیست، بیان کرد: از جمله امتیاز های این گیم نت پاک برگزاری دوره سواد بازی، دوره کدنویسی اندروید، دوره بازی سازی، دوره آموزش فتوشاپ، دوره انیمیشن سازی و … برای اعضای ثابت می باشد؛ البته کاربران میهمان نیز به صورت مختصر از این مطالب بهره می برند؛ به این صورت که وقتی بازی مورد علاقه خود را انتخاب می کنند، قبل از شروع بازی مطالبی (شامل کلیپ، مقاله، پاورپوینت و …) درباره آن بازی برای آنها نمایش داده خواهد شد و پس از آن می توانند شروع به بازی کنند. کاربران این مجتمع به صورت رسمی ثبت نام می شوند و برای هر فرد تشکیل پرونده مهارتی-تربیتی می شود.

مهندس ضابط در انتها اشاره کرد: این ها تنها بخشی از ایده های خلاقانه کارگروه تخصصی سواد بازی موسسه بوده و درصورت وجود حامی مالی امکان پیاده سازی تمامی ایده ها ممکن خواهد بود وی خاطرنشان کرد: موسسه آمادگی دارد تا با تعامل و پذیرش سرمایه گذار (با تضمین سوددهی بالا) به اجرای این پروژه که مصداقی بارز برای فعالیت فرهنگی است در سراسر میهن اسلامی، بپردازد.

 

برای ارتباط با موسسه طوسی می توانید از طریق زیر اقدام فرمایید :

 

ارتباط تلفنی

02537748951

مراجعه حضوری

قم، خیابان دورشهر، کوچه 30، فرعی 14، پلاک 17 موسسه خواجه نصیرالدین طوسی