با همراهی فرزندان می شود با دنیای مجازی آن ها آشنا شد
پادکست: همراهی کنید تا وارد دنیای فرزندتان شوید
21 اکتبر 2018
تفاوت فیلم های سینمایی با بازی های دیجیتال
تفاوت فیلم های سینمایی با بازی های دیجیتال
21 اکتبر 2018
همراهی بهترین روش نظارت نامحسوس بر عملکرد فرزندان در فضای مجازی

فضای مجازی رسانه بازی انیمیشن شبکه های اجتماعی راهکار مدیریت رسانه اینستاگرام تلگرام

همراهی، بهترین روش نظارت نامحسوس والدین بر فرزندان در فضای مجازی

جوانان همیشه یکی از مشکلاتشان با پدر و مادر ها و پدر و مادر ها یکی از مشکلاتشان با جوان ها و بچه های خودشان این است که بچه ها وقتی در یک دنیای دیگر حرکت می کنند و در یک عالم دیگر سیر می کنند، پدر و مادر ها دوست دارند که مراقب بچه هایشان باشند. یعنی همیشه مواظب باشند که این بچه ها به کجا می روند، یک موقع خدایی نکرده به بیراهه نروند! بالاخره جوان یک تصمیم هایی می گیرد که این تصمیم ها می تواند در آینده ی زندگی او بسیار تاثیرگذار باشد و پدر و مادر با آن نگاه و درایتی که نسبت به آینده دارند می توانند این موضوع را کنترل کنند و جلوی بسیاری از این مشکلات را بگیرند.
قطعا سلیقه ی بچه ها با پدر و مادر ها یکی نیست و پدر و مادر ها در یک نسلی بزرگ شده اند و جوان ها در نسلی دیگر! بنابراین اینجا انواع مشکلات پیش می آید. بعضی از پدر و مادر ها هستند که این نظارت را انقدر سخت می کنند که بچه ها از این نظارت احساس انزجار بهشان دست می دهد. ما نباید بگذاریم که به این مرحله برسد و بچه ها به این ناراحتی برسند و به این بی اعتقادی برسند که پدر و مادر ما دایما همه جا ناظر بر اعمالمان هستند. از آن طرف بعضی خانواده ها هستند که خیلی نامحسوس می آیند گوشی بچه هایشان را چک می کنند، بررسی می کنند و مثلا جاسوسی بچه ها را می کنند که چه کاری انجام می دهند. این هم باز می تواند مشکل زا باشد و زمانی که بچه ها بفهمند آن اعتماد بین پدر و مادر و فرزند از بین می رود. اما بهترین روش برای این کار چیست؟!
ببینید در فضای مجازی مخصوصا که بچه ها در دنیایی وارد می شوند که پدر و مادر تسلطی بر او ندارند، این جا باید نظارت نامحسوس اتفاق بیفتد. یعنی ما از پدر و مادر ها خواهش می کنیم بچه هایشان را در فضای مجازی همراهی کنند. یعنی بروند از بچه ها سوال بپرسند که پسرم دخترم این شبکه های اجتماعی که داری با آن ها کار می کنی چی هست و چجوری هست؟ اگر می شود این را به من یاد بده. بچه وقتی شروع می کند به شما یاد دادن این محیط و شبکه های اجتماعی، مجبور است که در موردش به شما توضیحاتی بدهد و چون شما دارید وارد آن فضا می شوید و دارید فضای اجتماعی او را می بینید، بخش های از آن را که نامناسب است حذف می کند و این نامناسب بودن ها و این حذف شدن ها و این حضور شما در آن محیط اجتماعی توسط خودش باعث می شود که یک نظارت نامحسوس اتفاق بیافتد و این نظارت نامحسوس می تواند بهترین روش کنترل بچه ها باشد.
انشاالله همیشه از این فضا درست استفاده کنید و آسیب نبینید.


دانلود فایل صوتی پادکست همراهی، بهترین نظارت نامحسوس؟!


شناسنامه فایل

تاریخ اجرای برنامه: 15 مرداد 1396
عنوان برنامه: بخش جوان و فضای مجازی در برنامه عصر جوانی از رادیو معارف
عنوان برنامه: پادکست: همراهی، بهترین نظارت نامحسوس؟!
گوینده: مهندس مصطفی ضابط
پیاده سازی متن: سرکار خانم پوراصفهانی