دوره تربیت مربی “زن حجاب فمینیسم” برگزار شد.

دوره تربیت مربی و مبلغ “زن، حجاب، فمینیسم” برگزار می‌شود.
13 می 2018
سمینار “زن حجاب فمینیسم” در استان تهران برگزار شد.
10 ژوئن 2018

به گزارش روابط عمومی موسسه خواجه نصیرالدین طوسی، دوره زن حجاب فمینیسم با تدریس استاد خوش منظر با استقبال بسیارخوب بانوان گرامی برگزار شد.

با توضیحاتی درباره این دوره متفاوت، از زبان مدرس آن با ما همراه باشید.

استاد خوش منظر، از اساتید موسسه خواجه نصیرالدین طوسی و طراح این دوره با بیان اینکه برای طراحی مباحث و مطالب بیش از 100 ساعت زمان صرف شده است گفت: در این دوره، مسئله حجاب و عفاف، ارتباط با جنس مخالف، شبهات جایگاه زن در اسلام و … با نگاهی عقلانی، منطقی، روانشناسی و علمی بررسی می شود و به هیچ عنوان در استدلال ها و مباحث از آیات و روایات اهل بیت (علیهم السلام) استفاده نشده و مباحث کاملا با نگاه غیر دینی مطرح شده است؛ زیرا متاسفانه در جامعه امروز که فرهنگ لیبرالیسم در آن رو به گسترش است، صحبت از حلال و حرام و پذیرش آن برای نسل جوان کمی سخت شده است. لذا روشی که در این دوره اتخاذ شده به این صورت است که مباحث را به صورت مذکور مطرح می کنیم و در انتها نظر اسلام را بیان می نماییم؛ و مخاطب به صورت ناخودآگاه نتیجه گیری مطلوبی در ذهن خود انجام می دهد.

علیرضا خوش منظر در پاسخ به این سوال که آیا ممکن نیست مسئله عبودیت و اطاعت از خدا با این شیوه کمرنگ شود پاسخ داد: ما میدانیم که باید تمامی اعمال و رفتار به جایی منجر شود که فقط به خاطر اطاعت از دستور خدا به آن ها عمل کنیم، اما نسل جدید به دلایل گوناگون از جمله وجود شبهات متعدد، عدم توجیه خانواده ها و … درباره این مسائل از این اعتقاد فاصله گرفته است.

ما باید مواردی را که ضرورت آن فعل واجب و یا ضرر های آن فعل حرام از ابعاد مختلف برای جامعه روشنفکر (حقیقی) مشخص شده است، به نسل جدید گوشزد کنیم؛ سپس اشاره کنیم که صد ها سال طول کشیده است که بشر همین مسائل را که 1400 سال پیش اسلام آن را بیان کرده است، متوجه بشود؛ مانند حرام بودن طلا برای مرد؛ که محققین در چندین سال اخیر متوجه شده اند که برای مرد ضررهای جسمی دارد و از آن سو برای بانوان دارای فواید متعددی است. از طرفی ما یکبار بیشتر زندگی نخواهیم کرد و فرصت آزمون و خطا و فهمیدن تمامی این راز ها را نداریم… پس زمانی که چند مسئله را از نظر عقلی، علمی و … بررسی کردیم می توانیم به اسلام اعتماد کرده و تمامی احکام آن ها را با ایمان انجام دهیم (و اینجا آن عبودیت و تبعیت بی چون و چرا در بندگی شکل می گیرد).

وی افزود: این شیوه در فرهنگ های مختلف جواب داده است و مجرب است؛ ما سعی می کنیم به صورت خود آگاه و ناخودآگاه این مفاهیم را به مخاطب انتقال دهیم و او خود با عقل خود به این مسائل پی ببرد؛ زمانی که عقل خود مخاطب به حقانیت مسئله ای پی برد دیگر پاک کردن آن عقیده از ذهن وی تقریبا محال است.

او در پایان ضمن اشاره به ضرورت تربیت مبلغین در این حوزه گفت: موسسه طوسی این آمادگی را دارد که برای نهادهای فرهنگی و دینی این طرح را برگزار نماید و مبلغین و مبلغات را در این هجمه فرهنگی عظیم، به این روش نوین در تبلیغ دین مجهز کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه طوسی طبق نظر سنجی کتبی به عمل آمده از 20 فراگیر، بیش از 70 درصد مطالب به صورت کامل برای فراگیران جدید بوده است و تا به حال به مسئله حجاب و عفاف از این ابعاد نگاه نکرده بودند؛ بالای 90 درصد محتوا نزد مخاطبین به صورت کامل مقبول بوده و منطقی و عقلی دانسته شده است و 100درصد فراگیران مایل به ادامه سلسله جلسات در این موضوعات بوده اند.

بسته غیرحضوری تربیت مربی این دوره در حال آماده سازی است و پس از آماده شدن در سایت اطلاع رسانی شده و در فروشگاه قرار می گیرد.

در انتها عکس هایی از برخی محتویات این دوره را مشاهده می کنید:

برای دعوت از اساتید موسسه جهت برگزاری دوره، سمینار و سخنرانی در این موضوع با ما تماس بگیرید:

 

گروه افکار

09100934950

تلفن ثابت موسسه

02537748951