اولین مجتمع فرهنگی آموزشی تفریحی کشور افتتاح شد!

بازتاب خبری کارگاه عوامل جذابیت بازی
19 فوریه 2018
تونل آخر الزمان در جمکران
17 مارس 2018
پوستر گیم نت پاک طوسی

پوستر گیم نت پاک طوسی

به گزارش روابط عمومی موسسه خواجه نصیرالدین طوسی اولین مجتمع فرهنگی آموزشی تفریحی کشور عنوان ” بازی سرای اکسیر ” توسط این موسسه افتتاح شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین دیانی مسئول کارگروه پژوهشی موسسه طوسی و مدیر اجرایی این بازی سرا درباره این مجتمع گفت: پس از اجرای ایده گیم نت های پاک در استان قم توسط کارگروه سواد بازی موسسه، این کارگروه پس از جلسات متعدد با کارشناسان حوزه سواد بازی و ماه ها برنامه ریزی و جستجوی مکان های مناسب برای افتتاح این پروژه این مجتمع را در استان قم افتتاح نمودیم. ساعت کاری این گیم نت که در شهرک امام خمینی شهرک ایثار فرهنگسرای ایثار واقع شده است، 9 الی 21 می باشد.

وی افزود: این مجتمع با هدف فرهنگ سازی در قالب بازی، بازی آموزی (gamification) و تبدیل تهدیدات بازی های رایانه ای به فرصت های آموزشی احداث گردیده است و خانواده ها با خیالی آسوده میتوانند فرزندان خود را به این مجتمع بسپارند؛ زیرا این مجتمع مرکزی تربیت محور می باشد و رفتار کارکنان آن کاملا بر اساس اصول فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی با مراجعین برخورد می شود.

حجت الاسلام دیانی ضمن اشاره به آمار تاسف بار مشکلات اخلاقی گیم نت ها در سراسر کشور و نگرانی خانواده ها از آسیب های این فضا بیان کرد: برای این مجتمع، قوانین و اساس نامه اخلاقی (از جمله ممنوعیت بکاربردن الفاظ رکیک، ممنوعیت هرگونه توهین و تمسخر و …) پیش بینی شده است که تمامی مراجعین موظف به رعایت کامل این نکات تربیتی می باشند و درصورت عدم رعایت، پس از تذکرات تربیتی با روش های صحیح، از حضور در مجتمع محروم شده و مراتب به والدین اعضا اطلاع رسانی می شود. این گیم نت تحت نظر مستقیم کارگروه تخصصی سواد بازی موسسه طوسی، با سرپرستی یکی از مربیان و کادری متشکل از افراد مورد تائید اداره می شود.

ایشان در پاسخ به این سوال که امتیاز این گیم نت نسبت به سایر گیم نت های موجود چیست، بیان کرد: از جمله امتیاز های این گیم نت پاک برگزاری دوره سواد بازی، دوره کدنویسی اندروید، دوره بازی سازی، دوره آموزش فتوشاپ، دوره انیمیشن سازی و … برای اعضای ثابت می باشد؛ البته کاربران میهمان نیز به صورت مختصر از این مطالب بهره می برند؛ به این صورت که وقتی بازی مورد علاقه خود را انتخاب می کنند، قبل از شروع بازی مطالبی (شامل کلیپ، مقاله، پاورپوینت و …) درباره آن بازی برای آنها نمایش داده خواهد شد و پس از آن می توانند شروع به بازی کنند. نکته حائز اهمیت این مجتمع این است که این امکان برای والدین وجود دارد که ورود و خروج فرزندشان به گیم نت، از طریق پیامک به ایشان اطلاع رسانی شود؛ همچنین در آینده امکان گزارش دهی کامل (بازی های انجام شده، میزان ساعت، آموزش های دیده شده و …) نیز وجود دارد.

دیانی ضمن بیان ضرورت طراحی اختصاصی یک سیستم جامع برای این امکانات گفت: در حال طراحی یک گیم پورت اختصاصی برای گیم نت های پاک هستیم که ان شاالله می توانیم آن را به سراسر کشور عرضه کنیم.

پایان خبر/

برای ارتباط با موسسه طوسی می توانید از طریق زیر اقدام فرمایید :

 

 

مراجعه حضوری

قم، خیابان دورشهر، کوچه 30، فرعی 14، پلاک 17 موسسه خواجه نصیرالدین طوسی

ارتباط تلفنی

02537748951